Francie, Lyon

31.07.2023

Po česko-maďarské škole modlitby a uctívání skrze pohyb se Petra 31.7.- 3.8.2023 přesunula do Francie, do Lyonu. Na cestu se výjimečně vydala sama. 

Tato cesta nebyla jednoduchá, předcházel jí týden v Maďarsku, kde apoštolsky zaštítila camp Glory (česko-maďarskou školu Uctívání). Po cestě do Francie měla nezaviněnou nehodu, ale o to milejší a vřelejší byla spolupráce v další škole Identity v Lyonu. Škola dává důraz na ducha, duši, tělo a vzájemnou spolupráci. Učitelé a hlavní lídři Sodapop Ch. a Christine Jeanville vytváří nejen láskyplnou atmosféru, ale také poukazují svým životem na učednický model a spolupráci.

Díky přátelům, kteří pomohli s překladem, mohla Petra předat slovo pro Švédsko a tanečnice z této země byly dotčené.

Atmosféru si vychutnejte sami z fotografií.

Je na nich vidět, jak utužujeme vzájemné mezinárodní vztahy… V restauraci jsme se modlili za číšnici, za její uzdravení, byla dojatá. Po cestě na večeři jsme si spontánně jsme zatančili před nákupním střediskem a 2 dívky se nás začali vyptávat… děvčata jí stihla říct plné evangelium i předat adresu na místní sbor. Díky Bohu, za jeho jednání.

Poslední foto je ze závěrečného zakončení, večeře u kina Auguste a Louis Lumièrových. Ti patřili mezi první filmové tvůrce a podnikatele ve filmovém průmyslu. Sehráli klíčovou roli v dějinách kinematografie a fotografie. Jako vynálezci kinematografu uskutečnili v roce 1895 v Paříži první veřejné filmové promítání.

Kromě filmu se oba bratři věnovali také jiným oborům, jako je zvuk, mechanika a lékařský výzkum.

V roce 1882 Lumièrové otevřeli vlastní továrnu na fotografické desky, papíry a chemikálie na okraji Lyonu. Ta se v polovině 90. let stala největší fotografickou fabrikou v celé Evropě(zdroj: wikipedie) 

Malé svědectví od Petry:

Po závěrečné večeři jsem vnímala, že si máme jít zatančit do altánu u kina. Tanec se dotkl jednoho muže, byl také tanečník. Sdělil nám, že má nemocnou nohu, pomodlili jsme se za něj a noha byla uzdravena, přišel jeho kamarád, že má také nemocnou nohu, že chce uzdravení a byl uzdraven. Třetí, který se na to díval, chtěl také uzdravení, měla jsem pro něj i slova poznání. Všichni tři byli překvapeni, jak Ježíš jedná, uzdravuje. Dovolili nám, abychom jim požehnali, věříme, že Bůh v jejich životech i nadále jedná.